sobota, 3 marca 2012

Rozdział Drugi

Głównie pisałam tam o chłopcach z 1D . Jakie bez nich moje życie byłoby inne .Po upływie dwóch godzin zaczęłam chodzić po domu i szukać adresów do mojej rodziny w Anglii .Nie mogłam nic znaleźć . Żadnego telefonu do nich , adresu zamieszkania , jakby zapadli się pod ziemię .Zaczęłam szukać nad szafą gdzie tam znalazłam pudełko . Podejrzewałam , że to mamy . Zajrzałam , a tam znalazłam różne listy , stare zdjęcia , obrączki . Nerwowo zaczęłam to wszystko wyrzucać z nadzieją , że coś znajdę . Na samym dnie leżała jakaś karteczka. Napisane było tam .

                                                                     Droga Paulinko ! 
Zaczęłam chorować na śmiertelnego raka . Nie chcę Cię tym martwić, więc Ci o tym nie mówię. Pamiętaj , w każdej chwili może się zdarzyć , że umrę . Po mojej śmierci , bądź dzielna i nie płacz za mną . Będziesz już mogła sama mieszkać, bez osoby dorosłej . Trzymaj się . 
                                                                                        Twoja mama . 

Gdy to zobaczyłam i przeczytałam, zamurowało mnie . Zastanawiało mnie  czego mi o tej chorobie wcześniej nie powiedziała . Ale postanowiłam się tym nie przejmować, powtarzałam sobie "było , minęło" . Ta myśl mi jakoś pomagało . Myślałam, że śmierć mojej mamy zakończy moje problemy . Jednak się myliłam . Usłyszałam pukanie do domu . Był to listonosz . Dał mi list z Polski . Miałam nadzieje, że to list od taty. Jednak to był list od Julki . Cieszyłam się jak nie wiem kto i co . Dawno nie dostałam żadnego znaku od Julki . List wyglądał następująco :

                                                  Paula ! 
Piszę w imieniu wszystkich z naszej starej szkoły ! Strasznie tęsknimy z Tobą .Przyjeżdżaj szybciutko do nas . Muszę Cię koniecznie zobaczyć , czy coś się zmieniłaś czy nie . Chcę usłyszeć znowu Twój głos i ten przeuroczy śmiech . W ogóle co tam u Ciebie słychać .? Niestety mam dla Ciebie złą wiadomość . Twój tata jest w więzieniu . Jak mnie spotkał kazał mi to Tobie przekazać . Wiem, że jest to dla Ciebie smutna wiadomość . Pamiętaj, że jak czegoś będziesz potrzebować pisz do mnie ! 
                                                                                                                           Julka 

PS . Tęsknię . 

Myślałam, że ten list poprawi mi humor, ale po wiadomości , że mój ojciec jest w więzieniu zaczęłam jak głupia ryczeć . Znienawidziłam go za to . Jak on mógł m to zrobić ?!  Wiedziałam, że w takim stanie nie mogłam iść do szkoły . Postanowiłam przejść się po Londynie i zajść do najbliższego wydawnictwa . Myślałam, że z moich opowiadań mogę wydać książkę .

9 komentarzy:

 1. no, ciekawe
  Paula

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne ! ♥ czekam na kolejny rozdział :D

  OdpowiedzUsuń
 3. kurde przerąbane. Ojciec w więzieniu mama umarła. PISZ super <3
  zapraszam do mnie
  http://mylive-lily.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj na następne rozdziały <3

   Usuń
 4. Zajebistee, ten rozdział i pierwszy teeż , czyatam dalej !.
  { były } Banaaneek < 333
  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 5. co mogę ci powiedzieć, hmm.. ismengosiaarccf,deiopd.psh. ♥__♥

  OdpowiedzUsuń